2021 MODEL HONDA MSX 125 GROM VE MOBYLETTE İLE DÖNÜŞ YOLU

GROM
2021 MODEL HONDA MSX 125 GROM VE MOBYLETTE İLE DÖNÜŞ YOLU

Merhaba,
1960′ lı yılların sonuna doğru üretilen Honda Monkey Z50 ve Super Cub C100 modeli ile Japon motosiklet üreticisi Honda “You meet the nicest people on a Honda” sloganı ile birlikte bütün dünya genelinde büyük bir ses getirmiş hatta koskoca Amerika kıtasındaki kötü ve serseri motosikletçi algısını yıkmıştı. Motosiklet süren insanlar artık dost insanlardır.

Monkey Bike yani maymun motoru kavramı tıpkı moped gibi kült bir motosiklet çeşidi ve tarzıdır. Bildiğiniz gibi Honda geçtiğimiz senelerde üretimine başladığı Msx 125 Grom modeli ile 60′ lı yıllardaki Money Bike modeline oldukça fazla göndermeler yapmıştı. Gerek motorunun konumlandırılma biçimi, küçük jant ebatları ve genel tasarımı ile bunu görmek mümkün. 2021 senesinde Honda Msx 125 Grom baştan aşağıya yenilenerek yeni kasası ile özellikle çok hoş bir kafa tasarımına kavuştu. Biz bayıldık.

Geçtiğimiz 60 yıl içerisinde Honda küçük ve şirin motosikletler üretme konusunda gerçekten ustalaşmış bir marka. 2021 model Honda Msx 125 Grom modeli ile Honda hem geçmişten aldığı klasik Monkey Bike mirası ile günümüzün son teknolojisini usta bir şekilde birleştirerek çok güzel ve hoş bir retro motosiklet üretmeyi başarmış. Özellikle baş aşağı ters çalışan ön amortisörler süper çalışıyor ve çok hoş duruyor. Yatay ve yere paralel çalışan motordan ise hiç bahsetmiyorum bile. Baştan sona bir 1970′ ler klasiği. Müthiş.

Gerçek bir klasik olan moped Mobylette ile Honda Monkey Z50 aslında aynı aklın ortak bir ürünü denilebilir. 1970′ li ve 1980′ li yıllarda bildiğiniz gibi Mobylette, MBK 51, Peugeot 103, Puch Maxi ve Honda Monkey ile Super Cub arasındaki rekabet yarışı doruk noktasındaydı. İk zamanlı klasik mopedlerin yanı sıra günümüz yıllarını görebilen tek marka maalesef sadece Honda oldu.

2021 model Honda Msx 125 Grom ile günümüzdeki küçük, şehirli cadde motosikleti kavramı epey bir sınıf atlamış durumda. Bu motosiklet adeta geçmiş yılladaki moped kavramının günümüzdeki karşılığı.

2021 model Honda Msx 125 modeli ile Grom kavramı eskiye kıyasla biraz daha fazla vurgulanmış sanırım.

Mobylette ve 2021 model Honda Msx 125 Grom ile kahve içmek için sürdüğümüz ve gezdiğimiz bu rotada dönüş yolundayız. Biz çok eğlendik. En yakın zamanda tekrar yapalım. İki zamanlı Mobylette ile 2021 Honda Msx 125′ in ardında ve önünde olmaya devam edeceğiz.

Doruk yeni motosikletin hayırlı olsun. En yakın zamanda tekrardan bekliyorum. 😉

Honda Msx 125 Grom serisinin devamı gelecek.

Beni izleyin, kanalıma abone olun,
İyi seyirler.

#coffeeride #hondamsx125 #mobylette

コメント

タイトルとURLをコピーしました